“Pół wieku poezji później” – trailer 2019

by KMT

Przy wsparciu Stowarzyszenia Artystycznego KMT w ramach projektu KMT.art Film powstaje fanowski film pełnometrażowy (ok. 80 min) Pół wieku poezji Później” / “Alzur’s Legacy” na motywach “Wiedźmińskiej Sagi” Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo.

Obsada i ekipa

W obsadzie filmu zobaczymy takich polskich aktorów jak Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss Merigold), Kamila Kamińska (Ornella), Andrzej Strzelecki (Sołtys Włościbyt) oraz Bartosz Wesołowski (Boguch) i Marcin Bubółka (Julian). Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński. Scenariusz napisali Brunon Hawryluk, Dariusz Gabryelewicz i Jakub Nurzyński. Operatorem obrazu jest Michał Wiśniowski.

Projekt jest realizowany non-profit i żaden z twórców i aktorów nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji. Prawa autorskie do ekranizacji “Wiedźmina” należą do Andrzeja Sapkowskiego, platformy Netflix oraz Platige Image.

Nowy zwiastun i data premiery

Obecnie Pół wieku poezji póżniej – Alzur’s Legacy jest na etapie zaawansowanej postprodukcji – powstają efekty VFX, są nagrywane postsynchrony z aktorami, jest tworzona ścieżka dźwiękowa filmu oraz muzyka.

Najnowszy zwiastun zawierający ostateczną datę premiery – 30 listopada 2019 – możecie obejrzeć tutaj:


Polub nas Facebooku

Wsparcie projektu: “Młyn”

Wsparcie projektu: “Pół wieku poezji później”