KONKURSY
W ramach projektu “Kultura o krok” współpracujemy z instytucjami kultury w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Naszym celem jest promowanie działalności artystycznej i umożliwianie dostępu do sztuki. Nasi partnerzy przekazują nam pulę darmowych zaproszeń lub oferują możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Darmowe zaproszenia rozdajemy w ramach konkursów organizowanych na naszej stronie na Facebooku (http://facebook.com/startkmt).

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY
Teatr jest znakomitym narzędziem edukacji, poznawania świata, a także zaspokaja naturalną potrzebę ekspresji. Naszym celem jest stworzenie Studia Teatralnego KMT ukierunkowanego na rozwijanie twórczych, aktywnych postaw młodzieży – postaw otwartych na własne aspiracje i potrzeby innych ludzi. Realizacja programu ma służyć budzeniu i rozwijaniu dyspozycji i sprawności myślenia twórczego, odkrywaniu własnych możliwości twórczych i niwelowaniu skutków działania różnorodnych barier.

Aktualnie prowadzimy warsztaty teatralno-filmowe i musicalowe na terenie całego kraju, zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej.

„Kultura ludzka powstaje i rozwija się w zabawie i jako zabawa”
Johan Huizinga
wARTo – FESTIWAL ARTYSTYCZNY
Stowarzyszenie Artystyczne KMT wspiera aktywne postawy twórcze młodzieży, dlatego z największą przyjemnością objęliśmy mecenatem projekt ogólnowarszawskiego festiwalu artystycznego organizowanego przez młodzież dla młodzieży. Mając świadomość, że wkrótce to właśnie oni będą kształtować wizerunek polskiej kultury, chcemy pomóc im w rozwoju umiejętności organizacyjnych, zdolności do pracy w większym zespole oraz umożliwić konfrontację swojej twórczości z innymi grupami młodzieżowymi i profesjonalnym jury.

W ramach festiwalu przewidywane są pokazy teatralne i filmowe, koncerty muzyczne oraz galeria zdjęć i prac plastycznych, a także wydawanie festiwalowej gazety i promocja młodych poetów i pisarzy.

Koordynator projektu: Kinga Szczęsna